Інгредієнти:
- 0,5 кг стиглої, солодкої полуниці
- 0,5 л горілки чи спирту, розведеного до 40-45%
- 250-300 гр цукру
- ½ великого лимона;
– 200 мл відстояної води.
Приготування:
1. Полуницю промиваємо, видаляємо плодоніжки та ріжемо навпіл (якщо ягоди великі, то можна і на четвертинки).
2. Засипаємо полуницю в літрову банку та заливаємо її горілкою. При цьому важливо, щоб усі ягоди були покриті горілкою. Можна її взяти більше і налити по самі краї банки. Також додаємо в наш настій сік половини лимона – він надасть приємну кислинку напою.
3. Банку відправляємо на 7-10 днів на підвіконня, бажано із сонечком. Потім настій потрібно акуратно процідити через марлю, не віджимаючи полуницю, і додати в банку з ягодами цукор. Настій закупорюємо і відставляємо убік – він нам поки що не потрібен.
4. Банку з полуницею та цукром потрібно акуратно струсити пару разів і відставити ще на 2-3 дні, поки цукор повністю не розчиниться. Злити сироп, додати в банку 200 мл води, перемішати і ще раз злити залишки сиропу.
5. Змішати полуничний настій із сиропом, перелити в банку і забути про неї ще на 3-5 днів. За цей час лікер висвітлиться і його можна буде зняти з осаду, а потім відфільтрувати.
У результаті у вас повинен вийти смачний лікер красивого «полуничного» кольору. Його міцність не перевищуватиме 15%, але смак і аромат просто божественні. Пити лікер краще в охолодженому вигляді.

Немає коментарів:
Дописати коментар