Сік винограду для обличчя — найкращий засіб для зморшкуватої шкіри.
-
Для жирної шкіри наносьте на обличчя в чистому вигляді, після процедури змийте.
-
Для сухої — змішайте у рівних пропорціях із молоком.
Косметичний лід із виноградного соку
Свіжовичавлений виноградний сік заморозити у формочках. Протирайте обличчя, шию і зону декольте льодом через день. Через 15–20 хвилин після процедури сполосніть шкіру прохолодною водою.
Молочко для в'янучої шкіри
Змішайте чверть склянки молока і чверть склянки виноградного соку, змочіть серветку в цій суміші і накладіть на шкіру на 15 хвилин. Після процедури вмийтеся теплою водою.
Зволожувальний лосьйон для всіх типів шкіри
Промийте 700 г винограду, обсушіть, потовчіть дерев’яною товкачкою і злегка підігрійте на водяній бані (до 37–38 °С), щоб ягоди розм’якшились. Потім зніміть з вогню і залиште на 2 години. Відіжміть сік (2 склянки), змішайте з 2 ст. л. меду і 1 ч. л. солі, збийте віничком або міксером до повного розчинення. Процідіть, додайте склянку горілки, перелийте в пляшку і щільно закрийте.
Освіжаючий лосьйон для будь-якого типу шкіри
2 ч. л. сушеної м’яти залити 0,5 л води, кип’ятити 2 хвилини. У проціджений остиглий відвар влити 0,5 л виноградного оцту і 2 ст. л. відвару з пелюсток троянд. Зберігати в темній скляній пляшці. Регулярно протирати обличчя.
Маска для комбінованої шкіри
Змішайте 1 ст. л. меленого кави і 2 ст. л. м’якоті винограду, нанесіть на шкіру на 10 хвилин, змийте теплою водою.
Зволожувальна маска для сухої шкіри
Розімніть кілька виноградин дерев’яною або срібною виделкою, змішайте з 1 ч. л. меду та нанесіть на обличчя, шию, декольте на 20 хвилин. Потім змийте теплою водою, промокніть рушником і змастіть шкіру олією виноградних кісточок (або оливковою).
Зволожувальна маска з крохмалем
Кілька виноградин розітріть у кашку, змішайте з крохмалем до густої суміші, додайте 1 ч. л. сметани. Маска добре живить і зволожує.
Маска для обличчя з сухими, загрубілими ділянками
1 ст. л. соку змішати з жовтком, додати 1 ч. л. сметани, загуснути пшеничним або ячмінним борошном.
Маска для жирної, зморшкуватої шкіри з білком
Білок збийте до густої піни, змішайте 2 ст. л. піни з 1 ст. л. виноградної м’якоті. Перед нанесенням змастіть шкіру соком винограду.
Омолоджувальна маска з манною кашею
Якщо шкіра суха — кашу зварити на молоці. 3 ст. л. каші змішайте з жовтком, 1 ч. л. меду, щіпкою солі, 2 ст. л. м’якоті винограду. Якщо суміш рідка — додайте ще каші. Маска живить, пом’якшує, розгладжує зморшки.
Універсальна маска з вівсяними пластівцями та олією
2–3 ст. л. подрібнених пластівців залити виноградним соком до густої суміші. Коли набухнуть, додати 0,5 ч. л. олії виноградних кісточок. Перемішати, помасажувати обличчя і залишити на 10 хв.
Освіжаюча й тонізуюча маска
М’якоть винограду розтерти, додати сік лимона (до 0,5 ч. л.) і стільки ж меду. Підійде для всіх типів шкіри.
Очищувальна маска від прищів
2–3 ст. л. білої або зеленої глини змішати з виноградним соком до густої кашки. Для сухої/нормальної шкіри — додати сметану. Якщо є прищі — додати 1 ч. л. соку алое.
Універсальний крем-скраб
Зніміть шкірку з 20 виноградин, подрібніть, кісточки змеліть. Змішайте й нанесіть на шкіру, помасажуйте, залиште на 5 хв., змийте теплою водою. Змастіть оливковою олією.
Омолоджувальний крем для будь-якої шкіри
Подрібніть виноградні кісточки (містять ефірні олії та поліфеноли), змішайте з медом у рівних частинах. Нанесіть тонким шаром на шкіру після парової ванни, змийте через 5–7 хвилин холодною водою.
Виноградний скраб
М’якоть ягід розтерти, подрібнені кісточки змішати з м’якоттю. Сік злити. Масажуйте обличчя, залиште на 10 хв. Кісточки можна замінити цукром або кукурудзяним борошном.
Скраб для тіла з виноградних кісточок
Жменю висушених кісточок подрібнити до дрібних частинок і додати в гель для душу. Використовувати 1 раз на тиждень як пілінг.
Немає коментарів:
Дописати коментар